Jäsenyys ja jäsenmaksujen hoitaminen

19.5.2021

Tänä vuonna on tullut paljon jäsenmaksuja jäseniltä, joilta ei ole jäsenhakemusta tullut. Pelkkä maksun maksaminen ei oikeuta jäsenyyteen, joten jos olet unohtanut jäsenanomuksen laittaa ja olet vain maksanut, pistähän postia: https://rovaniemenpalveluskoirakerho.yhdistysavain.fi/…

Huomaathan myös että jos joku muu maksaa jäsenmaksusi / liittymisesi, emme automaattisesti voi tietää kenelle jäsenelle maksu on kohdistettu. Maksa siis omalla nimelläsi TAI ilmoita selkeästi kuka on maksanut puolestasi. 

Pelastuskoiraporukka: Listalta löytyy ROPEKO:n jäseniä, jotka eivät ole maksaneet yhdistyksen varsinaista jäsenmaksua. Yhdistyksen jäsenmaksu ja mahdollinen liittymismaksu tulee ehdottomasti myös maksaa, jotta voi toimia ja treenata jaoston jäsenenä.

Asianomaisiin ollaan ensi viikolla tietenkin henkilökohtaisesti yhteydessä mikäli yhteystiedot löydetään, mutta toivosimme että jokainen tarkistaisi nyt onko jäsenmaksut hoidettu oikein ja jäsenanomusasiat kunnossa. 

Puuttuvista maksuista ja niiden suorituksista voi pistää viestiä ja kuvakaappausta jäsensihteerin sähköpostiin.